Rumové pralinky pre dokonalé maminky

Pozývame Vás na verejnú diskusiu.

Maminky (nie sú) rumové pralinky.
Podobnosť čisto náhodná? Vedia potešiť,upokojiť, sú dobré, dokonalé... a s ukrytým pikantným tajomstvom.
Prečo je dnes byť matkou také náročné? Ako zvládajú ženy materstvo a prečosú často neviditeľnou skupinou ohrozenou závislosťou?
Príďte diskutovať o stereotypoch a očakávaniach spojených s (dokonalými)matkami a o možnostiach prevencie a pomoci v závislosti aj pre tieto ženy.

Diskutovať budú:
Katarína Duhančíková
Tomáš Olejník
Denisa Šoltésová


Diskusiu moderuje:
Monika Bosá

Kedy: 18. mája 2023 (pri príležitosti Dňa matiek)
Kde:Libresso Books & Coffee v Prešove
V čase: od 16.00 do 18.00 hod.

Tešíme sa na Vás!

Podujatie je jednou z aktivít v projekte DGV01006 Únik zo (spolu)závislosti. Realizátorom projektu je EsFem,partnermi projektu sú Trojlístok, n. o. a MyMamy o. z. ÚNIK ZO (SPOLU)ZÁVISLOSTI získal grant z Nórska v sume 179 330 €. Projekt bol spolufinancovaný v sume 26 900 € zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Cieľom projektu je zvýšenie povedomia o rodovejrovnosti a posilnenie žien v kontexte závislosti a spoluzávislosti.
Ak sa chcete dozvedieť viac o programoch a projektoch financovaných z Nórskych grantov na Slovensku,navštívte stránku www.norwaygrants.sk
.
Spoločným úsilím k inkluzívnej Európe.

Aktuality / Rumové pralinky pre dokonalé maminky - foto

Pozývame Vás na verejnú diskusiu 18. mája 2023 - pri príležitosti Dňa matiek. Maminky (nie sú) rumové pralinky. Podobnosť čisto náhodná? Vedia potešiť,upokojiť, sú dobré, dokonalé... a s ukrytým pikantným tajomstvom. Prečo je dnes byť matkou také náročné? Ako zvládajú ženy materstvo a prečo sú často neviditeľnou skupinou ohrozenou závislosťou? Príďte diskutovať o stereotypoch a očakávaniach spojených s (dokonalými)matkami a o možnostiach prevencie a pomoci v závislosti aj pre tieto ženy.

Ďalší zo série workshopov pre dievčatá a ženy (a ďalších ľudí) o partnerských vzťahoch, láske a o tom, keď sa z lásky stáva závislosť. Srdečne Vás pozývame na workshop 16. 2. 2023 o 16:00. Čítať viac...

Zážitkový workshop pre dievčatá a ženy. Zamilovaní vraj nemajú rozum. Poďme sa predsa spolu zamilované aj nezamilované pozrieť na to, ako sa v láske nezamotať a nestratiť samú seba. Čo pomáha, aby láska bola vždy záhradou a kde vziať mapu, aby sme v nej, ako v bludisku, našli cestu k sebe?

Verejná diskusia o podobách toxických vzťahov a o tom, prečo ako ženy a muži niekedy nevidíme nebezpečenstvo vo vzťahu a nevieme voči nemu bojovať. Príďte s nami diskutovať o tom, čo môže spôsobiť toxický vzťah, ale hlavne o tom, čo môže pomôcť rozoznať ho, brániť sa voči nemu alebo v ňom a ako sa z neho vyslobodiť. Nielen na túto otázku budeme diskutovať 24. novembra 2022, v čase od 16.00 do 18.00 hod. v Libresso Books & Coffee.

Keď život nie je rozprávka, je možné hľadať šťastný koniec a víťazstvo nad zlom. Poďme sa spolu pozrieť na to, ako nás obrazy z rozprávok a iných príbehov môžu zviesť z cesty za krásou. Workshop ponúka zdieľanie skúseností s obrazmi ženskosti a mužskosti, ktoré sa stávajú stereotypmi a mýtom krásy. Podobne, ako v rozprávkach, hľadajme v sebe moc nenechať sa zviesť do temného lesa, ale hľadať spolu cestu za krásou, ktorá nás neničí, ale teší.

Pozývame vás na zážitkový workshop pre ženy, ktoré chcú vo svojom živote zmenu. Ako nahradiť to, čo nechceme tým, čo chceme? Aké kroky a s kým môžeme na tejto ceste urobiť? Čerpajme z toho, čo vieme, pre to, čo chceme.

Pozývame Vás na otváraciu konferenciu projektov na podporu rodovej rovnosti: Nórske fondy pre ženy (nielen) na východe. Predstaví sa na nej šesť…

Pozývame Vás na vedecký seminár Vzťahy posvätného, intímneho, osobného a občianskeho (nielen) v sexuálnej výchove. Súčasťou seminára bude aj pozvaná…

V rámci podujatia UNESCO Philosophy Day/Night 2019 vystúpia v diskusii Monika Bosá a Adriana Jesenková (UPJŠ KE) z EsFem-u….

1 2 >