(Bez)hranične ťa milujem alebo láska sa nerovná spoluzávislosť

Workshop je orientovaný na fenomén abstraktný a pritom veľmi konkrétny. Naše hranice v medziľudských vzťahoch, ako si vo vzťahoch budovať hranice. Ako  si udržať osobné hranice...

Workshop vedie doc. Mgr. Monika Bosá, PhD.

Kedy: 12. decembra 2023

Kde: Trojlístok, n.o., Konštantínova 3, Prešov

V čase: od 16.00 do 17.30 hod.

Tešíme sa na Vás!

Podujatie je jednou z aktivít v projekte DGV01006 Únik zo (spolu)závislosti. Realizátorom projektu je EsFem,partnermi projektu sú Trojlístok, n. o. a MyMamy o. z. ÚNIK ZO (SPOLU)ZÁVISLOSTI získal grant z Nórska v sume 179 330 €. Projekt bol spolufinancovaný v sume 26 900 € zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Cieľom projektu je zvýšenie povedomia o rodovejrovnosti a posilnenie žien v kontexte závislosti a spoluzávislosti.
Ak sa chcete dozvedieť viac o programoch a projektoch financovaných z Nórskych grantov na Slovensku,navštívte stránku www.norwaygrants.sk
.
Spoločným úsilím k inkluzívnej Európe.

Spájať poruchy príjmu potravy so (spolu)závislosťou sa môže javiť ako miešanie "hrušiek s jablkami". Ale je to naozaj tak? Skutočne ide o úplne rozdielne situácie? Pozývame vás diskutovať o špecifikách, ale i prienikoch týchto porúch duševného zdravia na základe prístupov založených na dôkazoch i na pozadí zaužívaných stereotypov a mýtov.

Pozývame Vás na verejnú diskusiu s názvom: Násilie na ženách na pozadí závislosti(í), závislosti(í) na pozadí násilia na ženách. Prepojenie náslia na ženách a závislosti(í) ja často súčasťou obrazu o násilí na ženách, rovnako, ako je násilie spájané so závislosťami. Poďme sa spolu porozprávať o tom, čo je z tejto mozaiky skutočné, a čo skôr zahmlieva celkový jav. Budeme hľadať odpovede na rôzne otázky.

Workshop je orientovaný na fenomén abstraktný a pritom veľmi konkrétny. Naše hranice v medziľudských vzťahoch, ako si vo vzťahoch budovať hranice. Ako si udržať osobné hranice... Tešíme sa na Vás!

Pozývame vás na workshop, ktorý je orientovaný síce na abstraktný fenomén, ale pritom veľmi konkrétny. Budeme sa na vás tešiť, spolu budeme hľadať, kde sú naše hranice v medziľudských vzťahoch, ako si vo vzťahoch budovať hranice. Ako si udržať osobné hranice... Tešíme sa na Vás!

Pozývame Vás na verejnú diskusiu 18. mája 2023 - pri príležitosti Dňa matiek. Maminky (nie sú) rumové pralinky. Podobnosť čisto náhodná? Vedia potešiť, upokojiť, sú dobré, dokonalé... a s ukrytým pikantným tajomstvom. Prečo je dnes byť matkou také náročné? Ako zvládajú ženy materstvo a prečo sú často neviditeľnou skupinou ohrozenou závislosťou? Príďte diskutovať o stereotypoch a očakávaniach spojených s (dokonalými)matkami a o možnostiach prevencie a pomoci v závislosti aj pre tieto ženy.

Ďalší zo série workshopov pre dievčatá a ženy (a ďalších ľudí) o partnerských vzťahoch, láske a o tom, keď sa z lásky stáva závislosť. Srdečne Vás pozývame na workshop 16. 2. 2023 o 16:00. Čítať viac...

Zážitkový workshop pre dievčatá a ženy. Zamilovaní vraj nemajú rozum. Poďme sa predsa spolu zamilované aj nezamilované pozrieť na to, ako sa v láske nezamotať a nestratiť samú seba. Čo pomáha, aby láska bola vždy záhradou a kde vziať mapu, aby sme v nej, ako v bludisku, našli cestu k sebe?

Verejná diskusia o podobách toxických vzťahov a o tom, prečo ako ženy a muži niekedy nevidíme nebezpečenstvo vo vzťahu a nevieme voči nemu bojovať. Príďte s nami diskutovať o tom, čo môže spôsobiť toxický vzťah, ale hlavne o tom, čo môže pomôcť rozoznať ho, brániť sa voči nemu alebo v ňom a ako sa z neho vyslobodiť. Nielen na túto otázku budeme diskutovať 24. novembra 2022, v čase od 16.00 do 18.00 hod. v Libresso Books & Coffee.

Keď život nie je rozprávka, je možné hľadať šťastný koniec a víťazstvo nad zlom. Poďme sa spolu pozrieť na to, ako nás obrazy z rozprávok a iných príbehov môžu zviesť z cesty za krásou. Workshop ponúka zdieľanie skúseností s obrazmi ženskosti a mužskosti, ktoré sa stávajú stereotypmi a mýtom krásy. Podobne, ako v rozprávkach, hľadajme v sebe moc nenechať sa zviesť do temného lesa, ale hľadať spolu cestu za krásou, ktorá nás neničí, ale teší.

1 2 >