Feministická etika starostlivosti v rámci konferencie Sexuality X

9. a 10. novembra 2017 sa v Bratislave uskutoční jubilejný 10. ročník medzinárodnej interdisciplinárnej vedeckej konferencie Sexuality: SEXUALITY MEDZI MEDICÍNOU, SOCIÁLNYMI VEDAMI A TVORBOU POLITÍK.

V piatok 10. novembra vystúpia s príspevkom Feministická etika starostlivosti Adriana Jesenková a Katarína Minarovičová (EsFem). Príspevok vznikol v rámci projektu APVV č. 15-0234 Sexuálna výchova v kontexte etiky starostlivosti.

Pozývame Vás na verejnú diskusiu 18. mája 2023 - pri príležitosti Dňa matiek. Maminky (nie sú) rumové pralinky. Podobnosť čisto náhodná? Vedia potešiť,upokojiť, sú dobré, dokonalé... a s ukrytým pikantným tajomstvom. Prečo je dnes byť matkou také náročné? Ako zvládajú ženy materstvo a prečo sú často neviditeľnou skupinou ohrozenou závislosťou? Príďte diskutovať o stereotypoch a očakávaniach spojených s (dokonalými)matkami a o možnostiach prevencie a pomoci v závislosti aj pre tieto ženy.

Ďalší zo série workshopov pre dievčatá a ženy (a ďalších ľudí) o partnerských vzťahoch, láske a o tom, keď sa z lásky stáva závislosť. Srdečne Vás pozývame na workshop 16. 2. 2023 o 16:00. Čítať viac...

Zážitkový workshop pre dievčatá a ženy. Zamilovaní vraj nemajú rozum. Poďme sa predsa spolu zamilované aj nezamilované pozrieť na to, ako sa v láske nezamotať a nestratiť samú seba. Čo pomáha, aby láska bola vždy záhradou a kde vziať mapu, aby sme v nej, ako v bludisku, našli cestu k sebe?

Verejná diskusia o podobách toxických vzťahov a o tom, prečo ako ženy a muži niekedy nevidíme nebezpečenstvo vo vzťahu a nevieme voči nemu bojovať. Príďte s nami diskutovať o tom, čo môže spôsobiť toxický vzťah, ale hlavne o tom, čo môže pomôcť rozoznať ho, brániť sa voči nemu alebo v ňom a ako sa z neho vyslobodiť. Nielen na túto otázku budeme diskutovať 24. novembra 2022, v čase od 16.00 do 18.00 hod. v Libresso Books & Coffee.

Keď život nie je rozprávka, je možné hľadať šťastný koniec a víťazstvo nad zlom. Poďme sa spolu pozrieť na to, ako nás obrazy z rozprávok a iných príbehov môžu zviesť z cesty za krásou. Workshop ponúka zdieľanie skúseností s obrazmi ženskosti a mužskosti, ktoré sa stávajú stereotypmi a mýtom krásy. Podobne, ako v rozprávkach, hľadajme v sebe moc nenechať sa zviesť do temného lesa, ale hľadať spolu cestu za krásou, ktorá nás neničí, ale teší.

Pozývame vás na zážitkový workshop pre ženy, ktoré chcú vo svojom živote zmenu. Ako nahradiť to, čo nechceme tým, čo chceme? Aké kroky a s kým môžeme na tejto ceste urobiť? Čerpajme z toho, čo vieme, pre to, čo chceme.

Pozývame Vás na otváraciu konferenciu projektov na podporu rodovej rovnosti: Nórske fondy pre ženy (nielen) na východe. Predstaví sa na nej šesť…

Pozývame Vás na vedecký seminár Vzťahy posvätného, intímneho, osobného a občianskeho (nielen) v sexuálnej výchove. Súčasťou seminára bude aj pozvaná…

V rámci podujatia UNESCO Philosophy Day/Night 2019 vystúpia v diskusii Monika Bosá a Adriana Jesenková (UPJŠ KE) z EsFem-u….

1 2 >